Stronie Śląskie – co robić w okolicy? Atrakcje dla aktywnych

widok na dolinę, Bielice

Kotlina Kłodzka, to mekka piechurów, rowerzystów i pasjonatów przyrody, entuzjastów górskich strumieni, minerałów i zabytkowej architektury.

Ze Stronia i oklic ruszycie na szlak, na rower (bo malowniczych tras jest tu od groma), na biegówki, ski toury, na stok zimą. A w ramach odpoczynku wymoczycie się w bąbelkowych kąpielach zdrojowych wód Lądka Zdroju. Aby ułatwić Wam planowanie czasu przygotowaliśmy pigółkę atrakcji. Tym razem zabieramy Was tam, gdzie kończy się asfalt, a zaczyna Puszcza Jaworowa…

Bielice

Czytaj dalej „Stronie Śląskie – co robić w okolicy? Atrakcje dla aktywnych”

Stronie Śląskie i atrakcje okolicy – jak zaplanować wycieczkę?

Widok z czarnej góry na Żmijowiec

Okolica Stronia Śląskego jest pełna atrakcji, które opisaliśmy dla Was zwięźle w kilku częściach na naszej stronie.

W zależności od pory roku, w centrum zainteresowania będą rowery, biegówki, narty zjazdowe, grotołażenie, górskie wędrówki albo rodzinna eskapada w towarzystwie dmuchanego materaca nad Zalew w Starej Morawie. W Stroniu i okolicy nie ma miejsca i czasu na nudę dlatego zerknijcie także w pozostałe artykuły!

Labirynt i górskie zjazdy na hulajnogach

Czytaj dalej „Stronie Śląskie i atrakcje okolicy – jak zaplanować wycieczkę?”

Co robić w okolicach Stronia Śląskiego czyli masa pomysłów na fajne spędzenie czasu.

łąka i drzewa owocowe na Krzyżniku

Dolina Białej Lądeckiej leży u podnóży 3 pasm górskich Sudetów. To kraina, w której dawniej wydobywano żelazo, fluoryt, uran oraz marmur, a do pobliskiego uzdrowiska wpadali tacy celebryci jak Goethe czy cesarzowa Katarzyna II.

To okolica, w której nie ma miejsca i czasu na nudę. Swój sposób na wypoczynek znajdą zarówno aktywni piechurzy, jak i rodziny z dziećmi, rowerzyści, narciarze, miłośnicy zabytków czy sportów wodnych i równomiernej opalenizny.

Atrakcje Kletna

Czytaj dalej „Co robić w okolicach Stronia Śląskiego czyli masa pomysłów na fajne spędzenie czasu.”

Zwiedzamy Stronie Śląskie i okolice z dziećmi!

Atrakcje dla dzieci

Nasza malownicza okolica to miejsce, gdzie rodziny z dziećmi znajdą mnóstwo okazji do wspólnej zabawy i przygód. Dla młodych entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, Park Linowy w Kletnie jest idealnym miejscem. Z różnorodnymi trasami wspinaczkowymi, zapewnia bezpieczną, edukacyjną zabawę, która wspiera rozwój koordynacji ruchowej i siły u dzieci. O Jaskini Niedźwiedziej i innych atrakcjach Kletna poczytacie tu.

Muzeum Ziemi kryje skarby prehistorii, które zachwycą młodych odkrywców. Jego kolekcja, zawierająca skamieniałości i minerały z całego świata, jest jedną z najbardziej unikatowych w Polsce. Szczególną uwagę przyciągają cztery skamieniałe gniazda dinozaurów z zachowanymi jajami – to rzadkość na skalę krajową. Eksponaty te, wraz z imponującymi skamieniałymi mięczakami morskimi i starożytnymi roślinami, tworzą fascynującą podróż w czasie. Na zewnątrz muzeum, Park Jurajski z modelami dinozaurów w naturalnych rozmiarach oraz rekonstrukcje prehistorycznych scen, dopełniają edukacyjnej przygody dla całej rodziny.

Zalew Stara Morawa to fantastyczne miejsce dla rodzin, oferujące atrakcje wodne, takie jak kajakarstwo czy narty wodne. Otaczające go ścieżki są idealne na rodzinne spacery czy wycieczki rowerowe, z pięknymi widokami na okolicę.

Znane jako miasto trzech rzek i czterech górskich pasm, Stronie Śląskie stanowi doskonałą bazę na letnie i zimowe wyprawy turystyczne. Szlaki na Masyw Śnieżnika czy wyciągi narciarskie Czarna Góra przyciągają liczne rodziny.