Co robić w okolicach Stronia Śląskiego czyli masa pomysłów na fajne spędzenie czasu.

łąka i drzewa owocowe na Krzyżniku

Nasz apartament leży w dolinie Białej Lądeckiej, gdzie u podnóży 3 pasm górskich Sudetów znajduje się kraina, w której dawniej wydobywano żelazo, fluoryt, uran oraz marmur, a do pobliskiego uzdrowiska wpadali tacy celebryci jak Goethe czy cesarzowa Katarzyna II.

To okolica, w której nie ma miejsca i czasu na nudę. Swój sposób na wypoczynek znajdą zarówno aktywni piechurzy, jak i rodziny z dziećmi, rowerzyści, narciarze, miłośnicy zabytków czy sportów wodnych i równomiernej opalenizny. Postaramy się zwięźle w 4 częściach, jak 4 strony świata, przedstawić Wam najważniejsze atrakcje okolicy:

1. Wycieczka na południe:

Czytaj dalej „Co robić w okolicach Stronia Śląskiego czyli masa pomysłów na fajne spędzenie czasu.”

Stronie Śląskie i atrakcje okolicy – jak zaplanować wycieczkę?

Widok z czarnej góry na Żmijowiec

Nasz apartament leży u podnóży 3 pasm górskich Sudetów skąd można ruszyć w drogę na niebylejaką wycieczkę. Okolica jest pełna atrakcji, które opisaliśmy dla Was – naszych gości – zwięźle w kilku częściach opierając się o cztery strony świata.

W zależności od pory roku w centrum zainteresowania będą rowery, biegówki, narty zjazdowe, grotołażenie, górskie wędrówki albo rodzinna eskapada w towarzystwie dmuchanego materaca nad zalew. W Stroniu i okolicy nie ma miejsca i czasu na nudę dlatego zerknijcie we wszystkie opracowania.

2. Wybieramy się na zachód, a jak na zachodzie przystało – atrakcji tu niemało, i tak:

Czytaj dalej „Stronie Śląskie i atrakcje okolicy – jak zaplanować wycieczkę?”

Stronie Śląskie – co robić w okolicy – atrakcje dla aktywnych

widok na dolinę, Bielice

Z okien naszego apartamentu rozpościera się widok na dolinę i zalesione gęsto góry, to kraina, w której nie można się nudzić, bo ma wszystkie kolory natury. To mekka piechurów, rowerzystów i pasjonatów przyrody, entuzjastów górskich strumieni, minerałów i zabytkowej architektury.

Ze Stronia ruszycie na szlak, na rower (bo malowniczych tras jest tu od groma), na biegówki, ski toury, na stok zimą. A w ramach odpoczynku wymoczycie się w bąbelkowych kąpielach zdrojowych wód Lądka. Aby ułatwić Wam – naszym gościom – planowanie czasu przygotowaliśmy czteroczęściową pigółkę atrakcji. Tym razem zabieramy Was tam, gdzie kończy się asfalt, a zaczyna Puszcza Jaworowa…

3. Zapraszamy Cię na wschód.

Czytaj dalej „Stronie Śląskie – co robić w okolicy – atrakcje dla aktywnych”